1124 Budapest, Fürj utca 27.
Legyen szó a beteg fog műtéti eltávolításáról, a bölcsességfogak kihúzásáról, vagy gyökércsúcs rezekcióról, a szájsebészeti beavatkozások elvégzése során célunk a szájüreg, és a megmaradó fogak egészségének megőrzése. Megelőzzük a bölcsességfog növekedése miatt kialakuló problémákat, eltávolítjuk a gyulladást és kellemetlen fájdalmakat okozó fogakat, majd természetesen szükség esetén hiányukat pótoljuk tartós és élethű fogpótlásokkal vagy fogimplantátumokkal. Mosolyod szebb lesz, mint valaha!
♦ Az erős érzéstelenítésnek köszönhetően te magad észre sem veszed majd, hogy éppen húzzák a fogad
♦ Megszűnik majd a mindennapos fájdalom, amelyet a gyulladt beteg fogad (vagy növekvő bölcsességfogad) okoz
♦ Természetesen nem hagyunk egy percre sem fogak nélkül: tartós és élethű fogpótlásainkkal új mosolyt varázsolunk neked
További kérdéseid vannak? Ne habozz kapcsolatba lépni velünk az info@dalosdent.hu e-mail címen, vagy Facebook oldalunkon keresztül.
1. Fogeltávolítás
A fogak eltávolítása minden esetben helyi érzéstelenítésben történik. Foghúzás során finoman meglazítjuk a fog és a csont közötti kapcsolatot, így könnyen eltávolíthatóvá válik a fog. Az atraumatikus foghúzásnak köszönhetően minimális kellemetlenség lép csak fel az érzéstelenítő injekció hatásának elmúlása után.
2. Műtéti fogeltávolítás
Leggyakrabban nagymértékben letört, régi gyökérkezelt fogak esetén lehet szükség bonyolultabb, műtéti fogeltávolításra. Ennek során több darabra vágjuk a fogat, hogy egyszerűbben el lehessen távolítani, vagy pedig minimálisan leválasztjuk az ínyt a csontról, hogy hozzáférhető legyen a fog az eltávolításhoz.
A fog kihúzásához szintén helyi érzéstelenítőt használunk.
3. Bölcsességfog eltávolítás
Sokak számára ismerős a helyzet: nincs elegendő hely a szájüregben a nyolcas, másnéven bölcsességfogaik számára, ami miatt a fog nem tud teljesen előtörni, félig az íny alatt marad.
A bölcsességfogak emiatt gyakran okoznak fájdalmas ínygyulladást (szélsőséges esetben akár szájázarat is), illetve mivel nehezen tiszíthatók, így a beragadó ételmaradékok következtében nem csak maga a bölcsességfog, de az előtte lévő fog is szuvasodhat.
A bölcsességfog akkor is okozhat problémát, ha teljesen az íny alatt van, és még semennyire nem bújt elő. Ha nem egyenesen felfelé, hanem oldalirányban, vagy ferdén áll, akkor a növekedése során nem tud kiemelkedni az ínyből, hanem az előtte található hetes fogat kezdi el nyomni, mely extrém esetben az egyébként ép fog felszívódásához is vezethet. A fájdalmas folyamat elkerülése érdekében ajánlott eltávolítani a problémát okozó bölcsességfogat.
4. Gyökércsúcs rezekció
A gyökérkezelés az esetek többségében sikeres, azonban a fogban lehetnek olyan járulékos oldalcsatornák, melyeket hagyományos eszközökkel nem tudunk fertőtleníteni. Előfordulhat, hogy a fog gyökerének legvégén a leggondosabb gyökérkezelés ellenére sem szűnik meg a gyulladás. Ebben az esetben lehet szükség gyökércsúcs rezekcióra, mely során a gyökér legvégét a rajta található gyulladással együtt eltávolítjuk, így megmentve a gyökérkezelt fogat az eltávolítástól.
1 vagy 2 fog egyidőben történő egyszerű eltávolítása esetén
3 vagy több fog egyidőben történő egyszerű eltávolítása esetén
Dr. Dalos Magdolna egyéni vállalkozó – minden jog fenntartva © 2022 – készítette a full funnel marketing kft.
Iratkozz fel e-mail listánkra és
10%-os ajándék kupont adunk első fogászati kezelésedhez.